Uzman Klinik Psikolog Murat YÖN, lise öğrenimini Şehit Özcan Kan Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamlamıştır. Uludağ Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Psikoloji lisans eğitimi sürecinde Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde Yetişkin Psikiyatri servisinde stajyer psikolog olarak görev yapmış olup yetişkin klinik görüşmelerinde bulunmuştur.

Klinik Psikoloji alanındaki yüksek lisans eğitimini İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde başarıyla tamamlamıştır. Uludağ Üniversitesi’nde Çalışma Psikolojisi ve İnsan Kaynakları programına derece ile kabul almış ve bu alanda ikinci yüksek lisansına devam etmektedir.

Lisans eğitiminin ardından özel bir anaokulunda psikolog ve idareci olarak görev yapmıştır. Ardından özel bir tıp merkezinde klinik psikolog olarak görev almıştır. Uzman Klinik Psikolog Murat YÖN,  ergen ve yetişkin psikolojisi alanındaki çalışmalarına kurucusu olduğu Düet Psikoloji’de  devam etmektedir. Aynı zamanda Türk Psikologlar Derneği Bursa Şubesi yönetim kurulunda görev almaktadır.

Danışan Yorumları

Uzm. Kl. Psk. Murat Yön

Aldığı Terapi ve Test Eğitimleri

Bilişsel Davranışçı Terapi (Anadolu Psikoterapi Derneği)
EMDR Terapi (EMDR Derneği)
Cinsel Terapi (CİTEB)
Evlilik ve Çift Terapisi (CİTEB)
Boşanma Adaptasyonu Terapisi (CİTEB)
Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (Türk Psikologlar Derneği)
PERYÖN İnsan Kaynakları Eğitimi (Uludağ Üniversitesi)

Üye Olduğu Dernekler

Türk Psikologlar Derneği
EMDR Derneği