Londra Türk Psikolog

 

türkçe psikoterapi
Düet Psikoloji

Uzm. Kl. Psk. Murat Yön

Uzm. Kl. Psk. Gülçin Özdemir Yön

 

Londra Türk Psikolog | Anadilde Psikolojik Destek Neden Önemli

londra türk psikolog

Bu sayfada neden kendi dilimizde psikolojik destek almamız gerektiğini açıklamaya çalışacağız. İnsanlar olarak anadilimiz çerçevesinde belirli kültürel normlar ve kurallar geliştiririz.

Londra Türk Psikolog

Bulunduğumuz coğrafya sadece dilimizi de değil algılayışımızı ve yaşantımızı tümüyle şekillendirir. Yaşadığımız coğrafyada insanlar tarafından oluşturulmuş yazılı olmayan kurallar çerçevesinde yaşanılan olayları algılar ve bu olaylara duygusal tepkiler geliştiririz. Bu duygusal tepkiler bazen üstesinden gelemeyeceğimiz bir hale gelir ve destek alma ihtiyacı hissederiz. Eğer kendi dilimiz ve kültürümüzden bir terapist ile görüşme yapıyorsak her şey yolunda demektir. Ancak bazen yaşadığımız bölgede kendi dilimiz ve kültürümüzden terapiste ulaşmamız mümkün olmayabilir. Bu durumlarda kültüre ve dile yabancı olan terapistin bazı noktalarda bizi anlayabilmesi çok zor olabilmektedir. Örnek verecek olursak Kanada sınırları içerisinde yaşayan Türkiye uyruğuna sahip bir kadının, kayınvalidesi ile geçmiş veya güncelde yaşadığı problemleri Kanada’da büyümüş ve yetişmiş bir Kanada vatandaşı terapiste aktarması hayli zor olacaktır.

Londra Türkçe Psikolog

Bu ve bu gibi kültürün ve dilin öneminin yadsınamaz olduğu durumlarda içinde yaşadığımız teknoloji çağının faydalarından yararlanmak en doğru seçenek olabilir.

Dünyanın dört bir yanında gerek iş gerek iltica gerek ise başka nedenlerle ülkesinden ve kültüründen uzakta olan bireyler online danışmanlık ile kendi kültürel alt yapısına sahip bir psikolog ile online platformlar sayesinde bir araya gelecektir. Bu yöntem pandemi öncesi kullandığımız pandemi sonrası ise bir çok kişi tarafından bilinmeye başlanan “online psikolojik danışmanlık” tır. Online danışmanlık ile ilgili detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz.

 

Hizmet Verdiğimiz Ülkeler

 

Düet Psikoloji ailesi olarak başta Avrupa olmak üzere dünyanın bir çok noktasında psikolojik danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Danışan ve psikolog saat farkını hesaba katarak kendilerinin uygunluklarına göre randevu saati belirlemekte ve online platformlar üzerinden görüşmelerini gerçekleştirmektedir. Görüşmeler randevulu olarak Skype, Teams, Zoom gibi platformlar üzerinden sağlanır. Görüşmelerde hiçbir şekilde görüntü ve ses kaydı alınmaz.

 

İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN WHATSAPP HATTI 

https://wa.me/95325622070